O nas

image1154d8af05c1ae4.jpeg

Prawdziwe piękno pochodzi z wnętrza….
logo_txtto miejsce magiczne gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością a każdy mebel opowiada inną historię.

Firma nasza powstała z ogromnej miłości i pasji do mebli dawnych antycznych, które w obecnych czasach świetnie wpisują się zarówno w klasyczne jak i współczesne wnętrza. Budzimy tęsknotę za tym co piękne i nieprzemijające, składamy hołd kunsztownemu rzemiosłu dzisiaj już niespotykanemu. W odróżnieniu od masowej produkcji w każdym z naszych mebli zaklęta jest cząstka serca mistrza który je stworzył. logo_txt spełnia oczekiwania ludzi poszukujących rzeczy ponadczasowych, wyjątkowych, często pojedyńczych egzemplarzy, by tworzyć pełne zachwytu niepowtarzalne wnętrza. Nasze meble są wyjątkowe ze względu na misternie rzeźbienia, polichromię oraz ze względu na okres i miejsce pochodzenia. Są to antyki z przełomu XIX i XX wieku pochodzące głównie z Francji i Włoch. Rzeczy te posiadają wartość historyczną i sentymentalną. Nasze meble odrestaurowujemy za pomocą dawnych tradycyjnych metod przez najlepszych mistrzów tapicerstwa i renowatorów, którzy szkolili się w tym zakresie w Anglii i Francji.

Oferujemy:

– Meble dostępne i gotowe do sprzedaży w zakładce Meble;
– Meble na konkretne zamówienie Klienta ( wyszukujemy i odrestaurowujemy antyki wg wskazań kupującego);
– Odrestaurowywanie antyków – koszt renowacji ustalany jest indywidualnie i zależny od stanu zachowania antyku oraz od zakresu wykonanych prac.

Zapraszamy

Służymy radą i pomocą przy wyborze mebli.

image1Bergère  – Berżera – rodzaj fotela o niskim siedzisku, na którym znajdowała się luźna poduszka. Mebel był miękko tapicerowany. Pierwotnie obijany tkaninami ze scenami pasterskimi. Siedzenie było stosunkowo szerokie i głębokie ze względu na panującą modę na krynoliny. Berżera miała pełne, często zaokrąglone oparcie, poręcze cofnięte nieco do tyłu i wywinięte na zewnątrz.

Berżera pojawiła się we Francji ok. 1735r. Następnie stała się dosyć popularna w całej Europie.